Novinky

20.12.2010 09:19

Veselé Vánoce a štastný nový rok 2011

Celý článek

—————

11.12.2010 12:34

Jak se baví Rony na sněhu - video

 

 

Celý článek

—————

27.11.2010 21:45

Sněhová nadílka

Celý článek

—————

13.11.2010 10:33

Vítáme třídu pracovní

Konečně jsme se dali do "papírování" a včera dorazil pro Roníka pracovní certifikát =) 

Celý článek

—————

10.11.2010 08:53

Videa a fotky z procházky

Roník byl otestován na odložení pře obrovským lákadlem - dvouletým brantrancem se sušenkama v ruce. Video můžete zkouknout zde 

A druhé video je jak Roník pozoruje z mostu "živé aporty" (kachny) na vodě - zde.

Jinak fotky můžete najít zde

 

Celý článek

—————

03.10.2010 17:17

Krajská výstava Plzeň

Roník soutěžil už v mezitřídě. Posuzoval pan Václavík. V kruhu s námi byl Verita Vince in Bohemia Bras, kterému gratulujeme ke Krajskému vítězi =) A veeeeelikánská gratulace kamarádce Jackie z Kroukartí, která VYHRÁLA CELOU VÝSTAVU!!!

Rony dostal

Výborný 2

Posudek:
17měs. pes, ve velice dobré výživné kondici, korektní kostra, hlava vyjadř. pohlaví, správný skus, výborný hrudník, korektní postavení končetin, dobrá mech. pohybu

Fotky zde

 

Roník : "Ahoj všichni. Pěkně dlouho už jsem si tady neňafnul, ale fakt jsem neměl čas :) To byly výstavy, nácviky na zkoušky, no a pak jsem byl utahanej. Teď už musí chodit panička do školy, tak je volněji. Dneska to bylo super. Jeli jsme na výstavu jen kousek, bylo nás tam málo, ale za to všichni, které znám. Hned když jsem dotáhnul paničku ke kruhu, čekali na nás kluci z tréninku - Bastík a Agro (zlaťáčci, říká panička). Chvíli jsem hledal Jackii, viděl jsem ji už u auta, ale někam se mi schovala. No jasně, vybavovala se s Chessy a Lízou (super holky, flatky). Jé, o kousek dál je Vinda s Borůvkou a mají s sebou nějaká mrňata. Tak tohle se mi začínalo líbit. Musel jsem chvíli chovat slušně, prý abych nedělal paničce ostudu. Ale vydržte to , když mě každý kdo šel okolo podrbal, pohladil. Do kruhu jsem šel s Vindou. To je kamarád, někdy vyhraju já, někdy on. Tentokrát vyhrál Vinda :). Byl v lepší výstavní kondici. Mě tam napsali "ve velice dobré výživné kondici", to mi panička vysvětlila, že prý jsem tlustý. Tomu nerozumím, připadám si pořád stejný a každý rozhodčí říká něco jiného. Potom už jsme s paničkou fandili ostatním kamarádům. Úplně nakonec všichni páníčci drželi palce Jackii, tleskali a povzbuzovali, tak jsem si taky ňafnul,aby věděla, že jí taky držím tlapky. Asi to pomohlo =D, vyhrála celou výstavu!!!  Ještě jsme se všichni domluvili, kdy se zase potkáme a jeli domů. Prostě to bylo prima :)"

Celý článek

—————

25.09.2010 12:02

Fotky z Oslavan

Celý článek

—————

19.09.2010 11:01

18.9. Klubová výstava Oslavany

Jelikož jsme hlásili výstavy dopředu všechny najednou, tak byl Roník stále ve třídě mladých. Posuzoval Mr. Andrew Brown z Anglie.

Rony dostal

Výborný 1 CAJC

Posudek:
Pěkná samčí hlava, silný krk, spr. předhrudí, ramena a postavení ramen, dobrá hřbetní linie a nasaz. ocasu, dobrá záď a kočičí tlapky, srst. Vyjímečně se pohybuje dobře ( Ronyho při běhu extrémně zajímalo, co že je to na té zemi ...)

Celý článek

—————

10.09.2010 19:18

Český Junior Šampion

Dne 9/9/2010 byl Roníkovi přiznán titul

Český Junior Šampion

 

 

Celý článek

—————

28.08.2010 20:02

28.8. MVP Mladá Boleslav

Na výstavě posuzoval pan Zdeněk Antonovič. Roník si ve třídě mladých vyběhal úžasný výsledek

Výborný 1 CAJC

 Tímto splnil podmínky pro udělení titulu

   Český Junior Šampion   

 Posudek:
16 měsíčný pes, ušlechtilý pes, silné kostry, ve výstavní kondici, typické samčí hlavy, ??? krku, pevného hřbetu, bedra jsou správně osvalena, široký a hluboký hrudník, korektní pohyb, milá povaha

 

fotky zde

Celý článek

—————

07.08.2010 20:29

7.8 Lesní zkoušky MS Vojtěch – Mýto

Po dlouhém váhání, zda se lesek zúčastnit či ne, jsme to riskli. Roník byl dva týdny nemocný ( měl dermatitidu ) a nemohl trénovat, takže jsme měli na přípravu dohromady tři dny =) Říkali jsme si, že se tedy alespoň pojedeme podívat, jak to na takové větší zkoušce vypadá. Mnoho nadějí na náš úspěch jsme si nedávali. Od samého rána lilo jako z konve (pršelo je slabé slovo) a celý den také nepřestalo. Zkouška se konala pod ČMMJ OMS Rokycany v MS Vojtěch Mýto. Vrchní rozhodčí J. Kozlík zahájil zkoušky a poté jsme se přesunuli do honitby, kde nás posuzovali páni rozhodčí S. Procházka a J. Šváb. První zkouškou pro nás byl marking. Roník byl šikovný a dostal 4 a pomocné z přinášení také 4 (tak jako u všech aportů). Další disciplína byly vlečky. U pernaté nezaváhal, takže 4. U srstnaté nám našel i schovaného rozhodčího =), také za 4. Slídění s dohledávkou =D. Toho jsme se báli a Roník nezklamal =D. Smyček ve slídění moc nebylo, Rony ví, že kus je na konci a tak se slíděním moc neobtěžuje =D. Takže za 3 a poslušnost také za 3. Tím pro nás skončily polní disciplíny a měli jsme pauzu, než si své odbydou jezevčíci. A lilo a lilo (Roník se schoval v autě a na nás už moc suchého nebylo)

Les : klid na stanovišti 3 (na vodítku), odložení 3 (na vodítku), chování po výstřelu 4, vodění psa 4, následování 3 (na vodítku), barva jako vodič 4. Bez vodítka jsme si to ještě netroufli.

 I. cena a 212 bodů

Na to malé množství předchozího tréninku nám Roník udělal obrooooovskou radost =) Je to prostě šikulka =)

Tabluka zde

Fotky zde

 

Celý článek

—————

03.08.2010 18:45

30.07.-01.08.2010 - Pohár The Best Baron 2010 - 10. ročník

 Na víkend jsme byli pozváni manželi Melionovými na akci "Pohár The Best Baron". Samozřejmě, že jsme se nemohli neúčastnit =) =). V sobotu dopoledne jsme s pí. Melionovou probírali vystavování a různá předvedení, co by po nás na výstavách mohli chtít. Bylo to velice poučné a zajmavé =)

 

 Dále byla připravena "zkouška", která se skládala z loveckých a společenských disciplín. Mezi lovecké se řadili "klasické", jako například vodění, aport ( ve velmi malé vzdálenosti od korony) - samozřemě se Roníček musel cestou ke mě zastavit a "pochlubit" svým úlovkem, takže tam stál a stál =D, nakonec ale donesl =D. Poté jsme se přesunuli na vodu, kde byl aport dummíku z vody, aport dvou dummíků z vody (pro mě krásná práce, ale ještě pořád vyplivává dummíka na břeh hned jak vyleze) a poté práce na vodě (mno bála jsem se, zda Roníka dostanu do vody, aby plaval, když nic na vodě neplavalo, ale nakonec šel =) ) Následně jsme se přesunuli zpátky na pole, kde jsme prováděli odložení.

Při dalším úkolu měli pejsci aportovat pet lahev, napůl naplněnou vodou. (Roník to vyřešil šalamounsky, láhev mi na podruhé přitáhl za víčko =D) Jako další disciplína bylo připraveno odložení pejska před piškotem. Mno Roník se rozhodl, že když ta panička tak stojí na té louce, že se na ni přijde podívat =D. Došel až ke mě, ale piškotu si ani nevšiml, takže dostal bodík =) Pokračovalo se disciplínou držení piškotu na nose psa =D Roník byl statečný a bodík dostal =) Slalom mezi paničky nohama nám šel dobře a také s disciplínou "ukaž bříško" (pes) Roník neměl problém. Poté byla úžasná disciplína - podlézt psa =D. Chudák Roník pořád zkoumal co to ta panička na té zemi vyvádí a pořád se točil dokola, aby na mě lépe viděl =D Tak jsem pod něj prostě skočila a bylo to =D

 

Poslední disciplínou byl "Volný styl". Nastal problém, co máme předvést? =D Nakonec jsem Roníka přesvědčila, aby poprosil =) Tím zkouška skončila. Následovalo počítání bodů a spousta zábavy =) V šest hodin byl připraven horkovzdušný balón, kterým jsme se mohli proletět ( kousek na laně =) ) Původně se mi nechtělo, ale neodolala jsem. Byl to nezapomenutelný zážitek =)

 

Následovalo vyhlašování výsledků. Vyhrál pejsek "Jumbo", který je až z Německa, a také byl zvolen ráno v rámci výstavní přednášky i "Největším krasavcem". Jako druhý se umístil zlatý "Roník" a hned za ním na třetím místě skončil náš černý Roník =) Za největšího sympaťáka byl zvolen "Edie", jeho plazení a plavání nemělo konkurenci =) a největším šikulkou byl zvolen "Maxík" =) Obdiv všech si zasloužil i jedenáctiletý "Charlie" a další psí kamarádi, kteří se zastavili jen na "chvilku".

V neděli nám pí. Melionová ochotně odpovídala na naše zvídavé otázky ohledně zvířátek =)

Moc, moc děkujeme za pozvání našeho "černouška". Bylo to skvělé =)

 

Fotky zde 


 


 

Celý článek

—————

29.07.2010 17:49

Výsledky RTG

Skvělá zpráva!!! Byli jsme na RTG kyčlí a loktů

DKK 0/0    DLK 0/0

 

Celý článek

—————

17.07.2010 13:54

17.7. NVP Mladá Boleslav

Dnes jsme s Roníkem zajeli do Mladé Boleslavy na národní výstavu. Ve třídě mladých bylo celkem 8 psů. Posuzovala paní Šulce Tina a Roník od ní dostal

Výborný 3

Posudek:
quit big, 14m old, strong head, correct expression, good bone and feet, good neck, a bit straight shoulders, ok angulation behind, correct topline, moves ok, good tail, nice temperament, good coat quality

Celý článek

—————

05.07.2010 18:48

Výcvik pokračuje =)

 

Celý článek

—————

28.06.2010 10:51

27.6.OVVR Kařez

Pro nás oba to byla zkoušková premiéra, takže se dostavila nervozita. Rozhodně u mě jo, u Roníka asi moc ne =). Jediné, co jsem na něm pozorovala, bylo to, že byl trochu nesvůj z tolika psů. Dohromady nás bylo 15.

Na losování jsme si vytáhli los číslo 9 (trochu se mi ulevilo, že se mi nepovedlo vytáhnout los 1, jako se mi to povedlo na generálce =D)

Následovala disciplína povaha. Roník dostal Standardní.

Poté jsme šli na disciplínu Chování po výstřelu. Roníček celou dobu poctivě hledal a na výstřel nezareagoval vůbec. Takže Chování po výstřelu za 4, Pomocná chuť k práci 4, Kontakt s vůdcem 4.

Pak jsme šli na Nos. Začínalo se na posekané louce a kus byl dál ve vysoké trávě. Bála jsem se, že Roníka do té vysoké trávy nedostanu, protože jsme takhle hledání nikdy netrénovali. Mno nakonec se tam Roník vrhnul, ale kus pořád a pořád nemohl najít. Pak šel z vysoké trávy pryč a začal hledat na posekané louce. Pan rozhodčí řekl, ať ho přivolám a pošlu ho znova do trávy. Jenomže Roník když hledá, tak hledá. Sám se pak vydal do trávy znovu, kus našel a k mé úlevě i přinesl. Takže Nos 4, Aport v terénu 4 se zvěří, pomocné známky Chuť k práci 4, ale kontakt s vůdcem jsme dostali za 3, kvůli neúspěšnému přivolání.

Další na řadě bylo Vodění na řemeni a na volno. Této disciplíny jsem se hodně bála, bohužel i oprávněně ... Jakmile jsme přišli k panu rozhodčímu, Roník zarazil čumák do země a čmuchal, naštěstí se mi ho povedlo nějak udržet u nohy. Cesta zpět na volno také nebyla žádná sláva. Takže z vodění jak na řemeni, tak na volno máme za 3.

Následoval velmi dobrý oběd =) a trochu odpočinku.

Jakožto poslední disciplína byl Aport z vody (věděla jsem, že jestli chci za 4, musím být rychlá a chytit dummíka až ho Roník bude pouštět =D. Vynášení z vody nemáme pořádně procvičené a velmi rád se hned otřepává a chce se usušit v trávě). Tak jsme se vydali na vodu. Roník v jednu chvíli vypadal, že se půjde i s dummíkem podívat do vedlejšího rákosí, naštěstí pak nabral směr ke mně. Z vody se mu moc nechtělo, strašně se loudal (myslela jsem si před tím, že by se to taky mohlo stát, jelikož slunce pořádně pálilo), ale nakonec ho vynesl z vody a jakmile měl zadní nohy z vody, na nic jsem nečekala a dummíka jsem mu prostě sebrala =D ( aneb panička byla rychlá, dummíka chytila, máme za 4 =D) Ne, on to nepouštěl, byl moc moc šikovný =). Takže Aport z vody 4, Ochota k práci ve vodě 4 a pomocná kontakt s vůdcem za 3, za to jak se loudal.

Tááákže jak jsme dopadli?


Popis práce psa: Výborně připravený pes na OVVR

Zhodnocení práce a chování vůdce: Sportovní

 

Moje obrovské díky patří samozřejmě Roníkovi, panu Ing. Melionovi za perfektní výcvik nás obou (a za jeho pevné nervy =)) a výbornému zorganizování zkoušek. Dále panu rozhodčímu Kunešovi za bezvadné posuzování zkoušek (na sluníčku si užil nejvíc).

Fotky zde

 

Celý článek

—————

14.06.2010 21:44

14.6. Metodika výcviku lesních disciplín

S Roníkem jsme jeli na další z mnoha výcviků. Tentokrát zaměřený na lesní disciplíny. Roník si poprvé vyzkoušel "Barvu" a "Vlečku", na obou dvou disciplínách mu to šlo velmi dobře na to, že to dělal poprvé =) Dále se Roník seznamoval se zajícem. Z počátku si nebyl jistý, co to je a tvářil se stylem, "fuj co to je", ale nakonec se mu to extrémně zalíbilo a při dohledávce nezaváhal, uchopil a předvedl k mému údivu naprosto dokonalý aport i s předsednutím. To jsem opravdu nečekala, natož, že to zopakuje znovu =). Je to prostě můj obrovský pašák =) =) =) 

Celý článek

—————

12.06.2010 17:01

12.6. 45. Podbrdská krajská výstava psů Rokycany

Tentokrát jsme se jeli podívat na krajskou výstavu a to na 45. Podbrdskou výstavu psů v Rokycanech. Posuzoval pan Vladimír Adlt. Roníček si odnesl

Výborný 1 Vítěz třídy mladých

Dále se v závěrečném kruhu dostal do

užšího výběru šesti mladých psů všech plemen!!!

Posudek:
Výrazná mozkovna, silný, dynamický, pevný pes s kvalitní srstí, vzadu dobře pohyblivý, správně zaúhledný, vyrovnaný pes

Fotky zde

 

Celý článek

—————

05.06.2010 15:08

5.6.2010 NVP Klatovy

S Roníčkem jsme tentokrát vyrazili na národní výstavu do Klatov. Počasí se vydařilo (možná až moc =D) Roníčka ve třídě mladých posuzoval pan Kašpar. Roník si od pana rozhodčího odnesl krásné

Výborný 2 

S posudkem:
Pes ve správném typu, dobrá kostra, výrazná, typická hlava, pevný krátký hřbet, slušný pohyb, kratší křížová kost, kvalitní srst

Fotky zde

Celý článek

—————

01.06.2010 21:38

31.5. Lovecký výcvik

Opět jsme se s Roníčkem po dlouhé době zúčastnili lovekého výcviku. OVVR se nám nezadržitelně blíží, tak se snažíme co nejvíce trénovat =) Roník si také mimo jiné zkusil poprvé práci v rákosí. Na to, že to předtím nikdy nedělal, si vedl velice dobře. A k mému velkému překvapení přinesl bez váhání kachnu, předvedl to i s předsednutím =). Mno prostě pašák =) Také si zkoušel marking, pro Roníka opět nová disciplína. S bažamtem to nešlo moc dobře, pořád zkoumal, co že to je =D. Poté si to vyzkoušel s kachnou, to mu šlo o trochu lépe.

Výcvik byl jako obvykle prostě skvělý =) Děkujeme panu Melionovi za tak pevné nervy ( pejsek je skvělý, ale ta panička by potřebovala více výcviku =D ) 

Celý článek

—————

01.06.2010 14:34

30.5. Klubová výstava Konopiště

V neděli jsme se vydali na Konopiště, kde se v zámeckém parku konala klubová výstava Retriever klubu. Posuzaovala Mrs. Linda Harvey Major z anglie. Roníček si odnesl

Výborný 3

Posudek:
Dobře utvářená hlava s vyjádřeným stopem, poněkud strmější ramenní kosti, správně utvářená žebra, hluboké předhrudí, potřebuje více hmoty na zádi, perfektní dvojitá srst, mohl by míc více výrazu v pohybu

Fotky zde

Na výstavě byla i Abbynka, která si od stejné paní rozhodčí odnesla  Výborná 4 - gratulujeme =)

 

Celý článek

—————

09.05.2010 21:11

Klubová výstava České Budějovice

Dlouho jsme váhali, zda vůbec na výstavu pojedeme. Kvůli Roníkovo zraněné noze. Ale jelikož ve čtvrtek už nekulhal ( akorát na levou nohu si stále ulevoval, takže veškerá váha zůstala na pravé noze, která se mu vzápětí rozjížděla), tak jsme v sobutu přece jenom vyrazili. Hodnotila Mrs. Heather Wiles-Fone (GB), Roník si odnesl

Výborný 3

Posudek:
well built, black, presented in very good condition, lovely shaped head with alert expression,good shoulder plaument,strong bone, I would prefer slightly heather feet, excellent spring of rib, thick coat, good tail set, moved true going and coming and shoved with enthusiasm, smart dog througout.

Fotky ze soboty zde

V sobotu s námi byl na výstavě i Roníkův starší brácha I am your Royal Standard "Bruno". Bruno si odnesl Výborný 4 - moc gratulujeme =)

 

V neděli posuzovala Mrs. Anne Lavelle (GB), Roník si odnesl

Výborný 1 CAJC

Posudek:
lovely head and expression, good topline and depth of body, correct otter tail and strong hindquarters, would prefer neater feet, moved soundly

Fotky z neděle zde

 Roník:" Ahojky všichni. Tak jsem byl zase na výstavě, tedy na dvou, ale to mi dopředu neřekli. Konečně jsem směl po týdnu zase chodit a zdravit se s kamarády. Jak jezdíme teď často, panička si vždycky s někým začne povídat a já samozřejmě taky. Tak jsem zjistil zajímavou věc. Já se jmenuji Ron a paničce říkají Petra. No, a představte si, že vedle mě byl kamarád, co byl taky Ron a jeho panička taky Petra. Byl to super kamarád, jen o trošku starší. Domluvili jsme se, že ty naše paničky trošku pozlobíme a tak když některá řekla Rone, nebo Roníku, šli jsme tam oba   V sobotu jsem vyhrál medaili. Chtěl jsem ji ochutnat, ale nesměl jsem. Prý je vidět, že jsem ještě mladý. Já a malý, cožpak neviděli ty štěnata v kruhu před námi? Ty jsou malý, já ne!  Taková urážka. Já taky můžu dělat, že mě to nezajímá.Takže když mi k tomu v  neděli dali ještě pohár, ani jsem si k němu nečuchl. Tak a mají to!  Prý jsem zase CAJCík. Když vyhraju ještě jednou, dostanu prý junior šampióna.  (jó, ten pohár si panička položila na sedačku do auta, tak jsem ho prozkoumal, když se nedívala ). Tak ahoj, ozvu se zase po Konopišti. Tam přijede máma Daisy i ségra Abby. Už se na ně strašně těším "

Celý článek

—————

04.05.2010 17:51

1. narozeniny

Je skoro neuvěřitelné, jak rychle ten jeden rok utekl. Kdy z malého prďolky vyrostl troooošku větší =D Roníkovi přeji, aby zůstal takový, jaký je, prostě skvělý. Život bez něj si nedovedu představit =)

Fotky zde

Roník: "Čauky lidičky =D, dneska mám prý jeden rok, je to super! Dostal jsem samé dobroty. Pořád se mi do toho montovali, tak jsem si radši všechno hned odnosil do boudy, a když jsou hodní, chodím jim to po kouskách ukazovat. Dostal jsem velkej kartáček na zuby, žvýkací růži, ještě nějaké dobroty, taky pískacího psa (tomu jsem hned ukousl ucho =)) A do misky mi dali lososa a ještě nějakou dobrou rybu a děsně dobře to vonělo. Sice mě hned se vším chtěli na začátku fotit, ale s tím jsem fakt nesouhlasil. No, něco se jim stějně povedlo. Mám teď spoustu práce všechno ochutnat, taky ještě musím napsat ségře a bráchovi jak slavili oni. =) Jó narozeniny, to je dobrá věc.

To jsem já 4.5.2009 a vážim 455 gramů!

To jsem já 4.5.2010 a vážím 40 kilogramů! Dobrý ne =D

 

 

Celý článek

—————

02.05.2010 12:19

1.5.2010 XIX. Mezinárodní výstava psů Praha

V sobotu jsme se s Roníkem zúčastnili výstavy v Praze. Hodnotila pí. Krutská. Posuzování pí. Krutské se mi velice líbilo. Vše co napsala i náležitě zdůvodnila. Roník si odnesl umístění

Výborný 2 

Posudek: 
 Dvanáctiměs. černý pes, velmi výrazného typu, pěkné hlavy, tm. hněd. oka, správné slechy, korektní krk, hřbet, vynikající prut, upřednostnila bych poněkud výraznější předhrudí, korekt. hloubka hrudníku, méně korektní zaúhlení hrudních končetin, výborné zaúhlení pánevních končetin, správná síla kostry, výborná srst, pěkný pohyb, v postoji zadní i před. končetiny mírně rozbíhající, skus nůžkový, pes na horní hranici výšky.

Fotky zde

Roník: "Včera jsme zase vyrazili na výlet. Dopředu jsem věděl, že jedu na výstavu, protože mi babička slíbila Lipánka, když vyhraju. Už jste ho někdy ochutnali? No, ale taky povídali, že hned z výstavy pojedeme na nějakou chatu. To ještě nevím co je. Ale bude tam i strejda s tetou a taky úplně starej děda a babi. Tak uvidíme.

Výstaviště v Praze se mi tedy moc nelíbí, je tam všude beton, málo trávy, tak co s tím? Počůral jsem jim tedy alespoň dveře, aby kamarádi věděli, že už jsem dorazil. Tentokrát jsem se snažil běhat slušně (pro Lipánka cokoliv), ale paní rozhodčí se se mnou chtěla kamarádit, drbala mě na hlavě a hladila. Tak jsem na ní skočil a paničce se to nějak nelíbilo. Rozumíte tomu? A pak hned "Postoj". Tak chce se kamarádit, nebo se mám předvádět? Měl jsem v tom trochu zmatek. Pak na nás paní dlouho koukala, pořád nevěděla (já  bych věděl - Lipánek) no, a pak to přišlo. Vyhrál Cliff a Lipánek je včudu ... =( ... Ale babička mi ho nakonec stejně dala, V2 je prý taky super, a vyrazili jsme na tu chatu =)

To vám povím, ta chata, to je něco =D Je to malý domek  v lese, u řeky a kousek od chaty teče potok a jsou tam skály. Paráááda. Dovolili mě běhat bez vodítka a pak už se jenom smáli. Nevím proč, jenom jsem měl radost, jak je to všechno super. Skákal jsem ve vodě, na skále, přes klacky, válel jsem se na zádech v trávě, prostě jsem tu výstavu ze sebe musel dostat! Asi jsem to trochu přehnal, protože večer mě začala bolet tlapka a ráno jsem na ní nemohl šlapat. Panička z toho byla nějaká smutná, pořád mě hladila a i do auto mě odnesla =) (tak moc to zase nebolelo, ale pššš) Pan doktor chtěl, abych si lehl na stůl a pod nohu mi chtěl strčit nějakou krabičku. Dobrovolně? Nikdy! Natahovali mě čtyři a nakonec se jim to povedlo. Udělalo to "cvak" a bylo hotovo. To nemohli říct rovnou, že mi tu nohu chtějí jenom vyfotit? Mám prý nalomený prst a musím být v klidu. Nejhorší na tom je, že jsem slyšel paničku jak telefonuje, že nepřijedeme na lovecký výcvik. No jo, ale já jsem to holkám slíbil. Jak jim to dám vědět, aby se nenaštvaly? Musím ještě něco vymyslet. Taky mi dali injekci a po té se mi chce pořád spát. Tak já si jdu chrupnout a dopíšu to příště. Haf"

 

Fotky z chaty  zde

 

Celý článek

—————

25.04.2010 09:10

24.4.10. Mezinárodní výstava psů České Budějovice

V sobotu jsme se s Roníkem vydali na výstavu do Českých Budějovic. Posuzovala paní D. Smržová. Roník si odnesl krásné umístění

V1 CAJC 

Roníkovi moc gratulujeme, udělal nám veeeelikánskou radost =)

Posudek:
Nůžkový skus, roční pes, černé barvy, silné kostry, typická hlava, pevný hřbet, hluboký hrudník, korektní pohyb, prut správně nesen

Fotky zde

 

Roník: "Ráno (mě se chtělo ještě spát) jsem musel zase do auta. Těšil jsem se na holky. Ale jeli jsme nějak dlouho. Když jsme konečně zastavili, uviděl jsem pásky mezi stromy. Panička tomu říká výstavní kruh. Juj, výstava, ta mě ale fakt nebaví. Bažanti jsou teda o mnoho lepší. Zkusil jsem se to paničce vysvětlit, ale marně ... Co se dá dělat, hlavně ať jsme brzo doma. Zkusil jsem se ještě osypat lupama, nepomohlo to. Při nástupu do kruhu jsem na povel běžíme zkusil skákat jako zajíc, ale to se paničce fakt nelíbilo, tak jsem raději přestal. Umíte si představit tu nudu, když musíte stát a nesmíte pozdravit ani souseda?! Pak nás seřadili ještě jednou vedle sebe. Přede mě postavili nějakou plechovou věc a paničce řekli V1 CAJC. Já jsem věděl, že je hotovo. Panička měla šílenou radost, pořád mě drbala a říkala mi "Cajcíku",  vůbec jsem nevěděl, co se děje. Čekal jsem, že složí můj pelíšek a jedem domů, místo toho jsem musel čekat. A představte si, oni mě do toho kruhu nacpali ještě jednou. Teda byla tam se mnou jedna blondýnka =D. Ještě, že tentokrát vyhrála ona, protože pak se hned ten můj pelíšek složil a já mohl domů. Dostal jsem za CAJCíka nového plyšáka s dlouhýma nohama. Tak ten se mi dost líbí. Možná, že to teda vydržím i příště. Panička měla fakt velkou radost a plyšák je taky dobrej =)"

Celý článek

—————

25.04.2010 08:23

23.04.2010 - Výcvik: základní poslušnost-ovladatelnost-aport, disciplíny pole a voda

Opět jsme se s Roníkem vydali na lovecký výcvik. Už mu to šlo mnohem lépe =) Pan Melion říkal, že dělá obrovské pokroky. =) Poprvé jsme se pořádně seznamovali s bažantem. Nejdříve byl Roník nedůvěřivý, ale potom bažanta nechtěl půjčit kamarádům, chtěl pro něj běhat pořád. Odložení se nám také už zlepšilo.

Poznali jsme nové kamarády, jejich páníčkové mají víc zkušeností a tak nám poradili dobré fígle. Už se těšíme na další setkání.

Fotky zde

 

Roník: " ahoj, jmenuji se Aaron Roayl Treasure, ale klidně mi říkejte Roníku, nebo Rony, Ronajsi, Ronalde atd. Dnes mě zase chtěli dát do auta. Samozřejmě, že jsem protestoval. Včera jsem nastoupil dobrovolně a zase jsem musel k tomu doktorovi, co se mi nelíbí. A tak jsem se rozhodl, že nenastoupím. Babička mě ale přesvědčila, a jak jsem nedával pozor, tak mě tam prostě strčila =). Trošku už to po cestě znám a zase to vypadalo na veterinu =(. Nabrali jsme paničku u školy a tak jsem se připravil na nejhorší. Ale co se nestalo? Jeli jsme nějakou cestou, co jsem neznal. POZOR! Něco se děje. Po chvíli auto zastavilo. A já jsem zjistil, že tady to vlastně znám. =) Tady se dělají ty super věci a taky sem jezdí Bertík, Viky, Rozárka, další Rony, Dean, Sára, Gordy a ještě i další. Pokaždé se tu objeví někdo nový. To si zase pokecáme =D. Vůbec nechápu, proč nás nechtějí pouštět všechny dohromady. Ještě, že občas si páníčkové legračně stoupnou vedle sebe a my chodíme jeden po druhém okolo všech. To je naše chvíle na pozdravy =D Paničce se teda sice zdálo, že se s tím moc loudám, ale přece holky neošidím. Prý jsou zlaťačky a já blondýnky moc rád =) No, jednu chvíli jsem se na paničku docela zlobil. Představte si, co mi udělala. Šli jsme se projít do lesa, najednou mě uvázala ke stromu, řekla mi "Down" a pak odešla =O. Chápete to? Jak mě tam mohla nechat?! Tak jsem se urazil a řekl jsem si, že na ní nebudu ani volat. Kdo si myslí, že jí bude hlídat v tom lese?! Já tedy rozhodně ne! Asi to nějak zvládla a za chvíli se objevila znovu. Fakt jsem měl radost, že se neztratila =) No a pak přišlo to nejlepší. Ten páníček, co tam všem radil vytáhnul z tašky něco zajmavého, trošku to vonělo, ale já jsem to neznal. Kamarádi hned vrtěli ocáskem, oni tu věc asi už znali. Jak se mam asi zeptat, když k nim nesmim??? Pán tu věc nazval bažantem. Sakra co to je??? Pak to položil do trávy a panička klidně řekla "Aport". To určitě, vůbec to neznám, má to něco, říkají tomu peří, a co když to jenom hraje, že to spí. Opatrně jsem si čuchnul, stčil do toho čumákem. No, vonělo to hezky, tak jsem to vzal do tlamy. Panička jásala štěstím, mno, když se jí to tak líbilo, tak jsem jí to přinesl ukázat. Nejdřív mě chválila a pak to chtěla půjčit. No, nechtěl jsem být lakomý, tak jsem jí to tedy dal do ruky. A odměna? Zase to odnesli a klidně pro to poslali Viky!!! Co to má být??? Když to Viky taky přinesla na nic jsem nečekal a předběhl jsem Rozárku. Ještě aby mi tu věc všichni brali. Panička mi vysvětlila, že se musíme střídat, tak jsem chvíli čekal. Je pravda, že jsem ještě párkrát předběhl ostatní, ale všichni se smáli, oni věděli, že to vidím pořádně poprvé. Nakonec jsme se rozloučili a s holkama jsme si slíbili, že se zase sejdeme. Už aby to bylo. =)"


Zlaťácký holky a já (zase mě k nim panička nepustila bliž!)

Celý článek

—————

18.04.2010 08:46

16.04.2010 - Metodika výcviku základní poslušnosti, ovladatelnosti a aportu, polní disciplíny

V pátek jsme se po zimě zúčastnili metodiky výcviku s ing. Melionem. Pan Melion Roníka chválil,  že se zlepšil =) Chůzi u nohy jsme nějak zvládli, sice jsem ho musela pořád napomínat, aby nepředbíhal, ale šlo to. Voda - aport z vody jsme zkoušeli poprvé a podle toho to dopadlo =D. Sice se hned do ní vrhnul, ale že by registroval mě, to se nedalo říct ... Na odložení Roníka napadlo jít se podívat, proč všichni ostatní leží (děsná zábava). Takže v tuto chvíli se hodně učíme "down". Aport? Mno aport přinášel jenom když byl na barvářské šňůře, jinak si Roník šel prozkoumávat okolí. Rychlý sběr, tak na 50%. Hledání Roník pořádně ještě neviděl, tak jsem se musela vydat s ním, ale nakonec bažanta našel sám =D. Takže celkem dobrý, teprve začínáme, je jaro a pan Melion nám věří, že OVVR dáme =D

Příští týden jedeme znovu, tak pilně trénujeme

Panu Melionovi děkujeme za výcvik, byl skvělý =)

Fotky z konce výcviku zde

 

Celý článek

—————

14.04.2010 08:05

Přihlášené výstavy

 

S Roníkem jsme se rozhodli absolvovat výstavy v Českých Budějovicích, dne 24.4., v Praze, dne 1.5.,  dvojvýstavu v Českých Budějovicích 8.-9.5., Konopiště 30.5. a Klatovy 5.6. Přihlášky máme již odeslané.

 

 

 

Celý článek

—————

08.02.2010 09:24

6.-7.2.10 - Duo CACIB Brno

 

Tento víkend jsme se zúčastnili výstavy Duo CACIB Brno, oba dva dny. Vyjížděli jsme v sobotu ráno a dlouho jsme nevěděli zda kvůli počasí vůbec dorazíme, naštěstí se pak silnice zlepšili a na výstavu jsme dorazili. Na výstavě s námi byla sestra Abby Royal Treasure a brácha Alfie Royal Treasure.

Soutěžili jsme ve třídě mladých. V sobotu jsme obdrželi od paní rozhodčí (Hannele Jokisilta (FIN)) hodnocení Výborný

S posudkem:
Big dog for 9 months, masculine head, rounded eyes, enough front angulation, needs more kind angulation, nice bone, strong body, excelent coat, nice temperament, moves o.k. 

V neděli jsme obdrželi od paní rozhodčí (Luomanen Kirsi (FIN)) také hodnocení Výborný

S posudkem:
 A black of very good type, good head, would like to see more muzzle, good topline, enough bone for his size, would like to see more angulation both front and rear, good coat, moves o.k.

 

Sestra Abby Royal Treasure byla ohodnocena Výborná  -  Gratulujeme :-)
Roník v postoji

AbbynkaZ leva - Alfie a Aaron

Výsledky - zde
Fotogalarie - zde

 

 

Celý článek

—————

24.12.2009 09:18

Veselé Vánoce a štastný nový rok 2010

Přejeme příjemné prožití vánočních svátků (bez kostí v krku, strhnutého stromečku, rozžvýkání dárků zvířecími mazlíčky ...) a do nového roku spoustu úspěchů =)

 

 

Celý článek

—————Archiv
2010
2009

Stránky přesunuty

www.ronik.cz